Kamu Kurumlarına Kaçak Fotokopi Makinesi Satmışlar

Kamu Kurumlarına Kaçak Fotokopi Makinesi Satmışlar

EDİRNE ve İstanbul Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, sınır kapılarına ‘ahşap stand’ beyan ederek, yurda kaçak fotokopi makinesi sokan şebekeyi çökertti. Ahşap yerine ikinci el fotokopi makinesi sokan şebekenin Edirne, Kırklareli ve 8 farklı ilçede resmi kurumlara usulsüz kesilen faturalarla 55 fotokopi makinesi sattığı, resmi kurumların da bu makineleri demirbaşa işledikleri ortaya çıktı.

Yurt dışından Türkiye’ye sokulmak istenen ikinci el fotokopi makinelerinin, gümrükte ele geçirmesi üzerine Edirne Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında fotokopi makinelerini sattığı belirlenen firma tespit edildi ve evraklarına el konuldu. İncelenen evraklarda kaçak fotokopi makinelerinin Edirne ve Havsa, Uzunköprü, Meriç, İpsala ilçeleri ile Kırklarele’nin Kofçaz, Babaeski, Pınarhisar ve Vize ilçelerinde, başta kamu ve öğretim kurumları olmak üzere 54 farklı alıcıya usulsüz kesilen faturalarla satıldığı belirlendi.

İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin belirlenen adreslerde yaptığı aramalarda Edirne’de 20, Kırklareli’nde 14, Havsa’da 6, Süloğlu’nda 3, Babaeski’de 3, Kofçaz’da 2 ve Uzunköprü, Meriç, İpsala, Pınarhisar ile Vize ilçelerinde 7 olmak üzere toplam 55 kaçak fotokopi makinası toplandı.

68 KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLADI

55 fotokopi makinasının yanı sıra, firmada satılmayı bekleyen 21 fotokopi makinası daha ele geçirildi. Olayla ilgisi olduğu öne sürülen 68 kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Kaynak: hurriyet.ccom.tr

Bizimle tanışmak ister misiniz?

Projelerinizi anlatmak ve etkin çözüm önerilerimizi duymak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Yazın